Online Hizmetlerimiz

Online Hizmetlerimiz

Online Üroterapi

Üroterapi, mesane bağırsak problemi yaşayan bireylerin tedavi sürecinde çok önemli bulduğumuz ve tedavi süresince disiplinle sürdürülmesini beklediğimiz tedavimizin ilk basamağını oluşturmaktadır. Bu hizmeti Uropelvic Solutions bünyesinde tedaviye başlayacak olan her danışanımıza sağlamaktayız. Üroterapi, sağlıklı mesane bağırsak eğitimi olarak literatürde yer almaktadır. Ortalama 75 dakika sürmekte olan ve pelvik taban fizyoterapistlerimiz tarafından modere edilen bu seansta, kısaca danışan hikayesi alındıktan sonra hastalarımızla tedavi süresince dikkat etmeleri ve disiplinle sürdürmeleri beklenilen düzenlemeler paylaşılır. Bu düzenlemeler çeşitli davranış değişikliklerini, doğru tuvalet postürünü, beslenme alışkanlıklarını ve doğru bilinen yanlışları içermektedir. Danışan yaşı fark etmeksizin her danışanımızın tedavisinin önemli bir basamağı olan üroterapide yapılan düzenlemeler, danışanların tedavi sürecine katılımını teşvik edici bir nitelik de taşımaktadır. Kliniğimize yüz yüze gelemeyen hastalarımız için tedavimizin bu basamağını online bir hizmet olarak da sağlamaktayız. Uzman hekimler tarafından muayene edilmiş veya online muayeneden geçmiş ve üroterapiye uygun görülmüş hastalarımız talep ettikleri takdirde online üroterapi hizmetimizden faydalanabilmektedirler.

Erişkinlerde Üroterapi

Yetişkin hastalarımızdaki sağlıklı mesane bağırsak eğitimi kapsamında, işeme dışkılama anatomi ve fizyolojisi anlatılarak, danışanlarımızın beden farkındalığı artırılmak hedeflenmektedir. Kliniğimiz içerisinde yer alan uygulamalar hakkında bilgi verilerek tedavi süreci tanıtılmaktadır. Bunların yanında, mesane bağırsak sağlıkları için gerekli düzenlemeler danışanlar ile düzenlenmektedir. Seans, tuvalet postürü, işeme ve dışkılama saatleri, beslenme düzenlemeleri, doğru bilinen yanlışlar, davranış değişiklikleri gibi sürece yönelik detaylandırılmış tavsiyeleri de içermektedir. Üroterapi eğitimi alan danışanlarımızın süreç içerisinde bu düzenlemelere uymaları, tedavi sürecimizi ivmelendirmektedir. Bu sebeple danışanlarımızın bu düzenlemeleri disiplinle sürdürmelerini beklemekteyiz.

Çocuklarda Üroterapi

Çocuk hastalarımızdaki sağlıklı mesane bağırsak eğitimine ebeveyn katılımını önemsemekteyiz. Aile ile gerçekleştirilen bu seansta çocuklarımıza ve ailelerine basit bir dille işeme dışkılama süreçleri açıklanarak beden farkındalığı artırmak hedeflenmektedir. Kliniğimiz içerisinde yer alan uygulamalar hakkında bilgi verilerek tedavi süreci tanıtılmaktadır. Bunların yanında, mesane bağırsak sağlıkları için gerekli düzenlemeler danışanlar ile düzenlenmektedir. Seans, tuvalet postürü, işeme ve dışkılama saatleri, beslenme düzenlemeleri, doğru bilinen yanlışlar, davranış değişiklikleri gibi sürece yönelik detaylandırılmış tavsiyeler de içermektedir. Üroterapi eğitimi alan çocuk danışanlarımızın süreç içerisinde bu düzenlemelere uymaları, tedavi sürecimizi ivmelendirmektedir. Bu sebeple danışanlarımızın bu düzenlemeleri disiplinle sürdürmeleri için çocukları motive eden destekleri ailelerimizden de beklemekteyiz.

Üroterapi hizmetimizin yanında aile danışmanlığı ve drama terapi hizmeti de yer almaktadır. Aile danışmanlığı ve drama terapiden aldığımız katkı ile çocuklarımızın ve ailelerimizin sürece motivasyonunu artırmayı hedefleyerek bütüncül bir yaklaşım izlemekteyiz.