Hakkımızda

Hakkımızda

Uropelvic Solutions; çocuk, kadın ve erkek danışanların pelvik taban problemlerinin tedavisine multidisipliner bakış açısıyla yaklaşan pelvik taban rehabilitasyon hizmeti veren bir merkezdir.  Uropelvic Solutions ekibinin birincil amacı, danışanlarının mesane, bağırsak ve cinsel sağlığını etkileyen pelvik taban problemlerine yenilikçi, kanıta dayalı ve hasta odaklı tedavi hizmeti sunmaktır.  Bu anlamda yapısında bulundurduğu pelvik taban fizyoterapistleri, drama eğitmenleri ve mindfulness eğitmenleri ile değerlendirme ve tedavi sürecinde bütüncül bir yaklaşım benimsemektedir.

Alanında uzman hekimler tarafından tanısı konmuş hastalar, Uropelvic Solutions Pelvik Taban Rehabilitasyon Merkezine başvurduklarında detaylı değerlendirme sürecinin sonucunda, kişiye özgü belirlenen sıklıkta planlanan pelvik taban rehabilitasyon seanslarına başlarlar. Uygulanan seans içeriklerinde, üroterapi (davranış değişikliği eğitimi), pelvik taban kas eğitimi, biofeedback eşlikli pelvik taban egzersizleri, diyafragmatik solunum egzersizleri, duyu eğitimi, manual terapi, işemeyi ve dışkılamayı kolaylaştırıcı teknikler, egzersiz tedavisi ve elektroterapi modaliteleri yer almaktadır.

Uropelvic Solutions ekibi olarak, merkezimizde danışanlarımızın pelvik taban problemlerini tedavi ve takip etmenin yanı sıra, tedavi edici gücümüzü bilimden alarak bilimsel çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Eğitimci ve araştırmacı kimliğimiz sayesinde, klinik tecrübelerimizi tüm dünya ile paylaşmak amacıyla bilime katkı sağlamaya devam etmekteyiz.